مقالات و آموزش‌ها

آموزش عکاسی 360 درجه از محصول

عکاسی 360 درجه محصول به افراد امکان این را می‌دهد که به صورت آنلاین روی آیتم‌ها کلیک کنند و آن‌ها را در نمای 360 درجه ببینند. اگرچه به نظر یک مقدار پیچیده به نظر می‌رسد، روند انجام آن کاملاً ساده است. ما حتی به شما آموزش می‌دهیم که چگونه با استفاده از وسایلی که خودتان می‌سازید عکاسی 360 درجه از محصول را انجام دهید.

عکاسی 360 درجه از محصول چیست؟

روند عکاسی 360 درجه از محصول به طرز شگفت انگیزی ساده است. در بیشتر موارد، این کار فقط نیازمند قرار دادن یک محصول بر روی یک صفحه چرخان است.

شما می‌توانید صفحه چرخان را از چپ به راست یا بالعکس به صورت افزایشی بچرخانید( چه به صورت دستی یا به صورت خودکار) و هر بار یک عکس ثبت کنید.

زمانی که یک چرخش را تمام کردید، تصاویر را در یک برنامه عکاسی 360 درجه از محصول که تصاویر را برای شما متحرک سازی می‌کند آپلود کنید.

زمانی که روند متحرک سازی تمام شد، می‌توانید آن را دانلود کرده یا یک کد کوتاه که برنامه می‌سازد کپی کنید. زمانی که لینک را در یک وبسایت کپی کردید، بازدید کننده ها می‌توانند با کشیدن تصویر به چپ یا راست آن را حرکت داده و ببینند.

 

برای عکاسی 360 درجه از محصول چه ابزاری نیاز دارید؟

یک دوربین DSLR یا بدون آینه

برای جلوگیری از کارکردن با حجم زیادی از اطلاعات، بسیاری از عکاسان دوربین‌های سطح پایین کم رزولوشن را انتخاب می‌کنند.

در بیشتر موارد، یک دوربین کراپ سنسور 24 مگاپیکسلی ، کیفیت فوق‌العاده‌ای را بدون کند کردن وبسایتی که تصاویر 360 درجه محصول را نشان می‌دهد، ارائه می کند.

لنز زوم

از آنجایی که اندازه محصولات متفاوت است، شما نیاز به لنزی دارید که بتواند هم آیتم‌های کوچک و هم آیتم‌های بزرگ را در کادر قرار بدهد. بهترین انتخاب استفاده از یک لنز زوم است. از این رو، برای اطمینان از اینکه محصول در عکس قرار می‌گیرد تمام کاری که باید انجام دهید این است که زوم کنید یا از زوم خارج شوید.

سه پایه

شما دوست ندارید که در انتهای کار با تصاویر 360 درجه تار مواجه شوید. برای اطمینان از بهترین نتایج ممکن از تصاویر محصول، استفاده از سه پایه را به یک عادت برای خود تبدیل کنید.

ریموت کنترل

شما برای فعال کردن دوربین به صورت بی‌سیم به یک ریموت احتیاج دارید. انجام این کار این اطمینان را ایجاد می‌کند که به صورت تصادفی دستگاه را هنگام ثبت تصاویر 360 درجه محصول تکان نمی‌دهید.

تجهیزات نورپردازی

برای عکاسی 360 درجه از محصول به یک منبع نور روشن برای اطمینان از بهترین نتایج ممکن نیاز دارید. این به معنی این است که شما می‌توانید هم از LEDها یا فلاش ها استفاده کنید. در بیشتر موارد، شما برای ضمانت از روشنایی مطلوب به دو یا سه عدد نور احتیاج دارید.

علاوه بر این، شما برای عکاسی 360 درجه از محصول به دو یا سه عدد سافت باکس احتیاج دارید. سافت باکس‌های مربع بهترین انتخاب هستند، اگرچه چترها و سافت باکس های هشت ضلعی نیز به خوبی کار می‌کنند.

در بیشتر اوقات، عکاسی 360 درجه از محصول نیاز به شرایط نوری نرم برای دستیابی به سطوح کاملاً روشن و یک تصویر دقیق دارد.صد البته که شما به پایه نور هم برای قرار دادن منبع نور نیازد دارید. بسته به تعداد نورهایی که دارید، 2 یا 3 عدد کافی است.

صفحه چرخان

تعدادی از برندهای تجهیزات عکاسی، برای عکاسی 360 درجه از محصول صفحه چرخان را می‌‌فروشند. اما شما لزوما نیاز به پرداختن پول‌های کلان برای دستیابی به نتایج حرفه‌ای ندارید.

در زیر نحوه ساخت یکی از آن‌ها را آموزش می‌دهیم.

لوازم مورد نیاز برای ساخت یک صفحه چرخان دست ساز

بسیاری از صفحات چرخان تبلیغاتی دارای موتوری هستند که به صورت اتوماتیک در گام های دقیق چرخانده می‌شوند. اما این دستگاه‌ها می‌توانند سنگین و گران قیمت باشند.

خوشبختانه شما با استفاده از ابزار ساده می‌توانید یکی از این صفحات چرخان را بسازید.

سینی چرخان

این به عنوان پلتفرم شما عمل خواهد کرد، که از آن برای تصاویر 360 درجه محصول خود استفاده خواهید کرد. قطر ایده آل آن باید حداقل 30 سانتیمتر باشد برای اطمینان از اینکه بتوانید آیتم‌های بزرگ را نیز روی آن قرار دهید.

نوار اندازه گیری و قلم

خطوط روی نوار اندازه گیری به شما این امکان را می‌دهد که زمان عکاسی 360 درجه از محصول خود صفحه چرخان را به صورت دقیق حرکت دهید. در عین حال، شما می‌توانید از قلم به عنوان نشانگری که به شما نشان می‌دهد دقیقاً چه اندازه صفحه را چرخانده‌اید استفاده کنید.

مقوای سفید

شما به این وسیله به عنوان یک پلتفرم که می‌توانید روی سینی چرخان قرار دهید نیاز خواهید داشت. شما می‌توانید آن را در اندازه دایره‌ای شکل کمی بزرگ‌تر از سطح سینی چرخان برش دهید.

همچنین می‌توانید از یک صفحه آکریلیک سفید همانطور که من برای این پروژه استفاده کردم، استفاده کنید. این مورد بازتاب خوبی ایجاد می‌کنید و نور پس زمینه را به سرعت بازگشت می‌دهد.

تفنگ چسبی

در نهایت، شما برای نگه داشتن همه چیز در جای خود احتیاج به یک تفنگ چسبی خواهید داشت. مراقب باشید، زیرا چسب حرارت دیده می‌تواند خیلی داغ باشد.

 

 

 

چگونه یک صفحه چرخان برای عکاسی 360 درجه خود بسازیم؟

قدم اول

نوار اندازه گیری را به لبه بیرونی سینی چرخان بچسبانید. سپس زمانیکه به صورت کامل محیط دور سینی را پوشش دادید، مابقی آن را برش دهید.

 

 

قدم دوم

مقوای برش خورده یا پنل آکریلیک خود را روی سطح سینی چرخان قرار دهید. مطمئن شوید که کامل در وسط قرار دارد، تا محصول شما تعادل خود را از دست ندهد.

 

 

قدم سوم

قلم خود را با نوک تیز رو به نوار اندازه گیری روی میز قرار دهید.

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، می‌توانید آن را مستقیماً جلوی دوربین یا در 45 درجه قرار دهید.

 

 

چگونگی ثبت تصاویر 360 درجه

قدم اول

با استفاده از دستورالعمل هایی که در بخش قبلی ذکر کردیم صفحه چرخان 360 درجه را روی میز قرار دهید.

زمانی که صفحه چرخان را در محل خود قرار دادید، محصول خود را در وسط قرار داده و آن را بچرخانید تا متوجه شوید که لق نیست. ممکن است تنظیم همه چیز کمی طول بکشد، بنابراین صبور باشید.

 

قدم دوم

تجهیزات نورپردازی را برپا کنید

من فهمیدم که اجرای نورپردازی با دو نور  برای عکاسی360 درجه از محصول  آسان‌ترین روش است.

برای ایجاد نور یکنواخت کافی است که نور اول را بالای صفحه چرخان 360 درجه قرار دهید. به عنوان اصلاح کننده نور از یک سافت باکس هشت ضلعی بر روی فلاش استفاده شد.

 

 

سپس نور دوم را برای ایجاد نور پس زمینه در پشت سوژه قرار دادم.

از یک پارچه آستری بزرگ بدلیل مساحت زیاد آن در پشت میز استفاده کردیم. اما همیشه می‌توانید از سافت باکس بزرگ استفاده کنید.

 

 

قدم سوم

دوربین را روی سه پایه قرار داده و آن را رو به روی میز عکاسی 360 درجه از محصول  قرار دهید.

روی محصول زوم کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی دور و اطراف آن فضای سفید قرار دارد. سپس، به فوکوس دستی بروید و لنز خود را تا زمانی که سوژه واضح شود تنظیم کنید.

زمانی که به عکاسی 360 درجه از محصول می‌رسیم، استفاده از حالت دستی دوربین، حیاتی است. با این کار، شما کنترل کامل بر روی تنظیماتی که استفاده می‌کنید را دارید.

برای حساسیت ISO، استفاده از عدد 100 بهترین انتخاب است. انجام این کار به شما امکان می‌دهد که نویز تصاویر خود را به پایین‌ترین حد ممکن برسانید.

برای اطمینان از این که سوژه شما در فوکوس قرار دارد، از یک دیافراگم بسته استفاده کنید، چیزی مابین f/8 تا f/16. اگر نورپردازی خوبی دارید، از f/16 استفاده کنید. اما f/8 زمانی که از LED استفاده می‌کنید مناسب است.

سرعت شاتر به روشنایی نورهایی که استفاده می‌کنید بستگی دارد. با یک مقدار مانند 1/125 ثانیه شروع کنید. اگر تاریک بود، آن را کم‌تر کنید و عکس بگیرید. اگر همچنان خوب نوردهی نشده بود، این روند را تا زمانی که به نوردهی خوب برسید تکرار کنید.

اگر عکس محصول شما خیلی روشن بود، سرعت شاتر را افزایش دهید.

فقط مراقب باشید که اگر از فلاش استفاده می‌کنید، فقط می‌توانید سرعت شاتر را تا 1/200 یا 1/250 افزایش دهید یعنی تا زمانی که همگام سازی شاتر با فلاش متوقف شود.

اگر به این مقدار رسیدید، از دیافراگم بسته تری استفاده کنید تا زمانی که نوردهی مناسب برای عکاسی 360 درجه از محصول بدست آورید.

قدم چهارم

حالت کنترل راه دور دوربین را فعال کنید و یک عکس آزمایشی بگیرید تا ببینید که ریموت با دوربین شما کار می‌کند یا نه.

زمانی که آماده بود، نوبت آن رسیده که صفحه چرخان 360 درجه خود را بچرخانید. برای انجام این کار، به مکانی که قلم به آن نشانه رفته توجه کنید.

می‌توانید از علامت 1 اینچ شروع به عکاسی کنید، سپس، به آرامی صفحه چرخان عکاسی 360 درجه محصول را بچرخانید به علامت 2 اینچ و یک عکس دیگر بگیرید.

این کار را تا زمانی که دوباره به علامت 1 اینچ برسید تکرار کنید، این به این معنی است که شما به یک چرخش کامل رسیده‌اید.

 

قدم پنجم

زمانی که عکاسی 360 درجه از محصول تمام شد، زمان ویرایش آن‌ها در نرم افزار لایت روم است.

در ابتدا، تصاویر را در لایت روم وارد کنید. اکنون روی Develop کلیک کنید و CTRL+A را برای انتخاب تمامی تصاویر انتخاب کنید. با این کار، تمام ادیت‌های شما روی تمام فایل‌ها اعمال خواهد شد.

 

 

در زیر Develop Module، به اسلایدر Whites بروید و تا زمانی که پس زمینه به صورت سفید به نظر برسد آن را حرکت دهید.

 

 

بعد از آن به Tone Curve بروید و Highlights،Lights،Darks و Shadows را تنظیم کنید. هدف این است که مطمئن شوید محصول 360 درجه به خوبی نوردهی شده و رنگ‌های صحیح دارد.

 

 

زمانی که ویرایش تمام شد، می‌توانید از آن‌ها خروجی بگیرید.

قدم ششم

تصاویر را  در یک نمایش دهنده 360 بارگذاری کنید.

تعداد زیادی از نرم افزارهای عکاسی 360 درجه از محصول وجود دارند، بیشتر آن‌ها نیازمند خرید اشتراک هستند. اما تعدادی از آن‌ها نیز وجود دارد که رایگان می باشند.

 

 

من Spinzam را پیشنهاد می‌دهم به این دلیل که استفاده از آن به مراتب ساده‌تر از بقیه است.

زمانی که اکانت خود را ساختید، روی Upload در بخش سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید. سپس فایل‌ها  انتخاب کنید و تصاویری که می‌خواهید به یک تصویر 360 درجه تبدیل شوند را انتخاب کنید.

بعد از اینکه Spinzam آپلود فایل‌های محصول 360 درجه را تمام کرد، یک ابزار برش روی صفحه به نمایش در می‌آید.

 

 

آن را تنظیم کنید و مطمئن شوید که محصول شما در وسط قرار دارد. زمانی که راضی بودید، گزینه Next را بزنید.

سپس شما می‌توانید یک عنوان، برچسب و توضیحات به فایل خود اضافه کنید.

 

 

زمانی که روی Upload کلیک کنید، تنها چند لحظه طول می‌کشد تا عکس محصول 360 درجه شما نمایان شود.

در زیر نتیجه پروژه‌ای که ساختیم را می‌توانید ببینید:

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.