مقالات و آموزش‌ها

نکات مهم تنظیمات دوربین عکاسی در شب

عکاسی در شب در واقع آنقدرها هم که فکر می کنید دشوار نیست و در پایان این پست دقیقاً همان چیزی را که برای گرفتن عکس لازم دارید را خواهید داشت.

مرحله 1: دوربین خود را در حالت Manual قرار دهید

در واقع هنگام عکاسی در شب ، عکسبرداری در حالت دستی آسان تر از هر حالت دیگری است. در این مورد به من اعتماد کنید و دوربین خود را از حالت اتوماتیک به حالت “M” بچرخانید.

مرحله 2: یک سه پایه یا چیزی برای پشتیبانی پیدا کنید

برای ضبط یک تصویر شبانه حداقل 10 ثانیه دوربین شما نیاز دارد. این بدان معناست که سرعت شاتر حداقل 10 ثانیه است ، بنابراین اگر بخواهید دوربین را با دست بگیرید ، مطمئناً عکس تار است. شما به یک سه پایه خوب نیاز دارید یا حداقل می توانید دوربین خود را روی یک تاقچه یا جایی تنظیم کنید که بتواند به مدت 10 ثانیه کاملاً ثابت بماند.

 

مرحله 3: دیافراگم خود را در حد پایین تنظیم کنید

میزان پایین دیافراگم (f-stop) شما به لنز شما بستگی دارد. بعضی از لنزها پایین تر از لنزهای دیگر هستند. به عنوان مثال لنز شما ممکن است به f / 5.6 یا f / 3.5 یا f / 2.8 کاهش یابد. اگر مطمئن نیستید که چگونه دیافراگم خود را تغییر دهید ، من در مقاله راهنمای کامل دیافراگم در عکاسی این موضوع را توضیح داده ام.

اگر در حال عکسبرداری Landscape شبانه هستید ممکن است وسوسه شوید که در دیافراگم بالاتر مانند f / 11 یا f / 16 را امتحان کنید، اما برای جمع آوری نور بیشتر باید در اینجا سازش کنید. با پیشرفت بیشتر ، خواهید فهمید که روشهایی برای کاهش اثرات دیافراگم پایین وجود دارد.

مرحله 4: سرعت شاتر را روی 10″ (10 ثانیه) تنظیم کنید

همانطور که بعداً متوجه خواهید شد ، ممکن است لازم باشد سرعت شاتر خود را بسته به میزان نور در چشم انداز خود تنظیم کنید. با این حال ، 10 ″ باید یک شروع مناسب برای ساختن عکس به شما بدهد.

 

به نظر می رسد ضبط کردن تصویر به مدت ده ثانیه دیوانه وار باشد ، اما یاد خواهید گرفت که این برای یک عکس شب اصلاً عجیب نیست. من چند عکس شب با نوردهی بیش از 30 دقیقه گرفته ام – فقط برای یک عکس!

مرحله 5: ISO خود را روی 1600 تنظیم کنید

با افزایش ISO ، تصویر روشن تر می شود ، اما نویز بیشتری نیز دارد. این به سادگی مصالحه ای است که شما باید شب هنگام انجام دهید تا یک عکس درستی در معرض دید قرار بگیرید. گرچه اکثر دوربین های مدرن می توانند در ایزو 1600 عکس تمیز و زیبایی بگیرند.

 

مرحله ششم: عکس بگیرید و نوردهی را تحلیل کنید

 

اکنون زمان عکس گرفتن است. خواهید دید که مدت زمان طولانی طول می کشد تا تصویر ضبط شود و در صفحه LCD شما پخش شود. این کاملا طبیعی است.

شما باید در مورد روشن یا زیاد بودن عکس ، عکس را قضاوت کنید. اگر عکس خیلی تاریک است ، سرعت شاتر را به 30 ″ (30 ثانیه) افزایش دهید. سپس یک عکس دیگر بگیرید. اگر هنوز خیلی تاریک است ، ISO خود را به 3200 افزایش دهید. این باعث دانه دانه شدن عکس یا همان نویز می شود ، اما این ممکن است مصالحه ای باشد که شما باید انجام دهید.

اگر عکس خیلی روشن است ، ISO خود را به 800 کاهش دهید. اگر هنوز خیلی تاریک است ، ISO خود را حتی بیشتر رها کنید یا سرعت شاتر را به 8 reduce کاهش دهید.

 

نکته حرفه ای مهم :

از آنجا که در خارج هوا تاریک است ، چشمان شما گشاد می شوند و باعث می شود صفحه نمایش در دوربین شما از آنچه در حال حاضر است روشن تر به نظر برسد. بسیاری از عکاسان شب جدید فکر می کنند که عکس در صفحه نمایش آنها عالی به نظر می رسد ، و سپس آنها به خانه می آیند و آن را روی کامپیوتر می گذارند و بسیار تاریک است. من توصیه می کنم برای جبران این تفاوت ، کمی روشن تر از آنچه به نظر شما خوب است ، عکس بگیرید.

یکی دیگر از مزایای عکسبرداری از عکاسی در شب در شهر وجود چراغ های خیابانی و چراغ های دیگر است که آن را روشن تر می کند ، به این معنی که معمولاً می توانید ISO خود را کمی انداخته و عکس کم نویزتری بگیرید.

دیافراگم: f / 8
شاتر: 20
ISO: 800
اگر دوست دارید عکاسی را بیاموزید ، دوست دارم نگاهی به آموزش های عکاسی من در  صفحه مقالات  من بیاندازید. مقالات ما کاملا رایگان هستند و عکاسی صنعتی وتبلیغاتی و… در آن اموزش داده شده اند ، نکاتی برای حرفه ای شدن!

من به صدها هزار عکاس جدید یاد داده ام که چگونه در حالت Manual عکاسی کنند ..

تجهیزات عکاسی در شب که ممکن است لازم داشته باشید

شما به دوربینی نیاز دارید که بتوانید در حالت دستی یا Manual عکاسی کنید. این می تواند یک دوربین پیشرفته point-and-shoot ، هر نوع DSLR یا یک دوربین بدون آینه باشد.
شما به یک سه پایه احتیاج دارید. عکاسی در شب بدون سه پایه به راحتی نخواهد بود زیرا از سرعت شاتر طولانی استفاده خواهید کرد. در غیر این صورت ، تصویر تار خواهد شد.
برای گرفتن عکاسی در شب نیازی به انتشار کابل ندارید ، اما با پیشرفت بیشتر می توانید یک وسیله خوب داشته باشید. یک کابل به دوربین متصل می شود و دکمه ای به شما می دهد که می توانید فشار دهید و قفل کنید تا دوربین بتواند برای مدت زمان بیشتر از 30 ثانیه عکس بگیرد (حداکثر سرعت شاتر معمول بیشتر دوربین ها).
یک چراغ قوه:  چراغ قوه الزامی است. نقاشی نور به این معنی است که هنگام گرفتن عکس ، چراغ قوه را در صحنه تکان می دهید. در آینده به یادگیری بیشتر نقاشی نور میپردازیم و مقالات بیشتری در مورد آن میگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *