معرفی محصول

همه چیز در مورد دوربین سونی Sony A7C

همه چیز در مورد دوربین سونی Sony A7C

کمپانی سونی جدید ترین و کوچکترین دوربین فول فریم میرورلس خود با قابلیت تعویض لنز را معرفی نمود. در درون بدنه دوربین جدید سونی Sony a7C از یک سنسور 24 مگاپیکسلی فول فریم استفاده شده است و با برخورداری از استابیلایزر درون بدنه ؛ شباهت های زیادی با سنسور به کار رفته در درون بدنه دوربین a6600 را به نمایش می گذارد .

همه چیز در مورد دوربین سونی Sony A7C

کمپانی سونی برای طراحی و معرفی این دوربین جدید ؛ تلاش بسیار زیادی را انجام داده است اما در هر صورت برخی از ویژگی های موجود در این دوربین جدید ؛ برای کاربران اشنا به نظر می رسند. لنز کیت ارایه شده به همراه این دوربین با قابلیت جمع شدن در درون بدنه خود ؛ کاهش حجم و اندازه دوربین را به میزان زیادی امکان پذیر نموده است .

ویژگی های اصلی

سنسور فول فریم 24MP BSI CMOS

پردازشگر Bionz X

سیستم تعقیب فوکوس همزمان با قابلیت تشخیص صورت و چشم سوژه انسان و حیوان

فیلمبرداری با کیفیت 4K تا 30p و مجهز به لاگ های 8-bit S-Log . HLG

سرعت عکاسی متوالی تا 10 فریم بر ثانیه

صفحه ال سی دی لمسی  کاملا چرخان با کیفیت 921 هزار نقطه

ویزور الکترونیکی با کیفیت 36/2 میلیون نقطه و بزرگنمایی 59/0

سوکت هدفون و میکروفون

باتری تایپ Z با ظرفیت 740 شات در هر مرتبه شارژ کامل

دوربین سونی Sony a7C از اکتبر 2020 با قیمت 1799 دلار در بازار های جهانی در دسترس قرار دارد.

ویژگی های جدید

از لحاظ ویژگی های اصلی و مرکزی ؛ دوربین سونی a7C شباهت های بسیار زیادی با دیگر محصول سونی یعنی a7 III دارد اما در هر صورت بزرگترین تفاوت این دو مدل ؛ در حجم و اندازه بدنه آنها می باشد و بنا بر اعلام کمپانی سونی ؛ استابیلایزر داخل بدنه این دوربین ؛ برای تطابق با این حجم از بدنه ؛ بهینه سازی شده است.

اصلی ترین و بارزترین ویژگی های جدید در دوربین سونی a7C در مقایسه با مدل های قدیمی تر به شرح زیر می باشند :

بدنه کاملا کوچک و کم حجم

استفاده از آخرین سیستم اتوفوکوس ساخت سونی

صفحه ال سی دی لمسی بازشونده و کاملا چرخان

اتوفوکوس

در طراحی و فناوری ساخت دوربین سونی  a7C از آخرین سیستم اتوفوکوس ساخت کمپانی سونی استفاده شده است و سیستم تعقیب سوژه همزمان ؛ از اصلی ترین ویژگی های آن به شمار می آید. در این سیستم ؛ هز نوع سوژه ای را که کاربر تعیین کند ؛ در هر دو حالت عکاسی و فیلمبرداری ؛ دوربین قادر به تعقیب آن می باشد . همچنین این دوربین قادر است تا به صورت خودکار سر ؛ صورت یا چشم سوژه ها را به صورت خودکار تشخیص دهد و در به دست آوردن نقطه نقطه فوکوس به وسیله حضور سوژه های دیگر ؛ دچار سردرگمی در تشخیص نقطه فوکوس نمی شود .

این دوربین از قابلیت تشخیص سوژه های حیوانی سگ ؛ گربه و پرنده نیز برخوردار است و صورت حیوانات را به خوبی تشخیص می دهد .

در مقایسه با مدل a7 III سیستم اتوفوکوس  a7C مزیت های قابل ملاحظه ای دارد . قابلیت های تشخیص چشم سوژه در این دوربین به خوبی در درون مود های اصلی اتوفوکوس بهینه سازی شده اند و اینامر بدان معنا است که برای تشخیص چشم سوژه نیازی به پایین نگه داشتن دکمه شاتر برای تشخیص نقطه فوکوس وجود ندارد .

همچنین در طول زمان های فیلمبرداری نیز ؛ اتوفوکوس تعقیب سوژه عملکرد بسیار مطلوبی دارد و توانایی تشخیص و تعقیب سوژه در حالت فیلمبرداری ؛ هیچ تفاوتی با حالت عکاسی در این دوربین نخواهد داشت .

همه چیز در مورد دوربین سونی Sony A7C

صفحه ال سی دی لمسی بازشونده  و کاملا چرخان

دوربین سونی a7C همه ویژگی های قدرتمند فیلمبرداری موجود در مدل A7 III  را با یک صفحه ال سی دی باز شونده چرخان و لمسی همراه نموده است و اگر چه در اغلب موارد صفحه ال سی دی چرخان را برای استفاده در ثبت عکس و فیلم سلفی موثر می دانند اما در هر صورت برخی از ویژگی های کاربردی دیگر نیز برای این حالت وجود خواهند داشت .

دوربین سونی a7C یک دوربین کاملا کوچک و کم حجم است که تقریبا در همه موقعیت ها آنرا به همراه خود می توان حمل نمود و توانایی چرخاندن صفحه ال سی دی دوربین به این معنا است که آنرا می توان در هر موقعیت به همراه داشت و نگرانی از بابت خراشیده شدن یا آسیب دیدن صفحه ال سی دی دوربین نداشته باشیم .

منو و تنظیمات

برای دوربین سونی A7C از یک پردازشگر Bionz X استفاده شده است و این بدین معنی می باشد که سیستم منو و تنظیمات موجود در این دوربین , همانند منو های قدیمی و کلاسیک موجود در مدل هایی همچون a7S III می باشند . البته این منو ها برای تمامی کاربران دوربین های سونی آشنا به نظر می رسند اما در هر صورت نقطه ضعف موجود در منو دوربین های سونی آن است که به دلیل گستردگی بیش از اندازه ؛  به خاطر سپردن  موقعیت هر یک از تنظیمات در درون بخش های مختلف منو ها تقریبا دشوار است .

همه چیز در مورد دوربین سونی Sony A7C

بدنه و کلید های کنترل

بدنه دوربین جدید سونی a7C به طرز قابل ملاحظه ای کوچکتر از سایر مدل های a7 است اما با این وجود ؛ این دوربین توانسته است تا بسیاری از ویژگی های مفید و کاربردی رده a7 را در درون خود حفظ کند . کوچکتر شدن حجم بدنه دوربین تاثیراتی را در شکل ظاهری و حالت خوش دستی آن به وجود آورده است و اگر چه این دوربین شباهت های ظاهری با مدل a6600 به نمایش می گذارد اما با این وجود یک دوربین پیشرفته a7 است . جنس بدنه آن از الیاژ منیزیم است و در بخش های مختلف از ساختار بدنه ؛ از مواد خشک دیگری نیز استفاده شده است .

بدنه این دوربین ساختار کم عمقی دارد اما در هر صورت زمانی که آنرا در دست می گیرید ؛ پیدا کردن دکمه شاتر و محل قرار گیری سایر انگشتان بر روی بدنه دوربین , حالت آسایش و راحتی را به وجود می آورد.

کلید های کنترل

در حالیکه در مدل a7 III وجود چهار دایل کنترل کننده را شاهد هستیم اما در دوربین سونی ر تنها سه دایل را می توان مشاهده نمود . یکدایل در پشت بدنه دوربین قرار دارد ؛ یک دایل بر روی صفحه پشتی در کنار ال سی دی است و دایل سوم منحصرا برای تنظیمات جبران نوردهی مورد استفاده قرار می گیرد .

عدم وجود جوی استیک

یکی دیگر از تفاوت های a7C با مدل a7III  در آن است که این دوربین فاقد جوی استیک برای تنظیم دقیق اتوفوکوس است . در عوض این دوربین دارای یک دکمه AF-ON بزرگ است که مشابه آنرا در دوربین هایی همچون a9 II و a7R IV مشاهده نموده بودیم .

ویزور الکترونیکی

یکی از شاخص ترین و بزرگترین ویژگی های تمایز در دوربین a7C ویزور الکترونیکی آن است که در قسمت بالای سمت چپ بدنه آن واقع شده است که از این لحاظ شبیه به مدل a6600 به نظر می رسد اما بزرگترین تغییر این بخش کوچکتر بودن و پایین تر بودن رزولوشن آن در مقایسه با سایر دوربین های مدرن امروزی است .

کارت حافظه

دوربین سونی a7C دارای یک درگاه کارت حافظه SD است و از یک دورپوش پلاستیکی برای محافظت از درگاه کارت حافظه در آن استفاده شده است .

ایزو خودکار

با استفاده از Auto ISO پایین ترین و بالاترین مقدار حساسیت ایزو دوربین به همراه کمترین مقدار سرعت شاتر در آن را می توان تعیین نمود . در این محدوده از یک سرعت شاتر ثابت در رابطه با فاصله کانونی تعیین شده ؛ استفاده می شود و گزینه استاندارد مورد استفاده در آن ؛ همان فرمول 1/focal length می باشد.

سیستم Auto ISO در زمان استفاده از مود نورسنجی دستی نیز وجود دارد و در هر دو حالت عکاسی و فیلمبرداری ؛ از آن می توان استفاده نمود .

باتری

یکی از جالبترین و جذابترین نکات در رابطه با دوربین سونی a7C استفاده از باتری های بزرگ NP-FZ100 در آن است که پیش از این برای دوربین های پیشرفته تر سونی استفاده شده است. بر اساس استاندارد های موجود ؛ این باتری قدرت ثبت 740 عکس در هر مرتبه از شارژ کامل را فراهم می آورد و این یک عدد بزرگ برای انجام یک پروژه عکاسی بدون نیاز به شارژ مجدد باتری ؛ به شمار می آید . شاایان ذکر است که باتری این دوربین با استفاده از درگاه یو اس بی USB Type-C قابل شلرژ می باشد .

Everything about the Sony A7C camera

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *